SPOZNALI SMO CITRE

V četrtek, 11. aprila, nas je v oddelku Dominike, Andreje in Ismete obiskala Julijina mama Tina Kseneman. Predstavila nam je zanimiv glasbeni instrument – citre, ki jih drugače poučuje na Glasbeni šoli Ravne na Koroškem. Povedala nam je, da citre spadajo v skupino brenkal in imajo veliko več strun kot kitara. Pokazala je kako se na citre igra s pomočjo naprstnika, ki spominja na poseben prstan.

Z glasbenimi ugankami – melodijami znanih otroških pesmic (Jaz sem mala miška, Lisička, Zajček dolgoušček, ….), ki jih prepevamo v skupini, je otroke pozvala k sodelovanju. Otroci so povedali naslov pesmi in nato zraven prepevali. Ob zvokih pesmi Ringa raja so otroci zaplesali, ob pesmi Naša četica pa korakali v ritmu glasbe.

S pomočjo malih ritmičnih instrumentov so otroci spremljali pesem Kuža pazi in Jaz sem mala miška.

Za konec so otroci poskusili zaigrati na citre in skupaj smo prisluhnili glasbi Cvetje v jeseni. Mamici Tini se lepo zahvaljujemo za obisk in prijetno glasbeno dopoldne.

Zapisala Dominika Ivartnik