VZGOJA IN ZDRAVJE

V petek, 17.2.2017, nas je v skupini vzgojiteljic Dobnik, Gabrovec, Satler in Polenik obiskala ga. Saša Horvat iz zdravstvenega doma Ravne na Koroškem. Predstavila nam je vzgojo in zdravje – film o pomenu zdravja.

Otroci so jo z velikim zanimanjem poslušali in odgovarjali na njena vprašanja. Otroci so se seznanjali in predvsem spoznali varen in zdrav način življenja. Pogovarjali smo se o prehranjevalnih navadah (kako se prehranjujemo, koliko obrokov dnevno pojemo, kakšno hrano zaužijemo tekom celotnega dne in ali uživamo zadostno količino tekočine). Spoznali smo delovanje svojih čutil. Vemo, da ušesa poslušajo, oči gledajo, s kožo čutimo, z nosom vonjamo in z jezikom okušamo.

Otroci so na zanimiv način spoznavali vzgojo in zdravje. Preživeli smo prijetno dopoldne.

Zapisala Tea Polenik