KER SEM TVOJ, POČISTI ZA MENOJ!

Na javnih površinah Občine Ravne na Koroškem je bilo opaženo povečano število pasjih iztrebkov. Zato je na predlog oziroma pobudo občinskih svetnic nastala ekipa, ki jih skrbi za čistočo naše občine. Občina Ravne na Koroškem pa je združila moči z Osnovnimi šolami in našim Vrtec. Tako je nastal projekt »Pasji iztrebki«, ki naj bil ozaveščal pasje lastnike, da za svojim psom počistijo.

Izpod otroških rok so nastajale risbice pod naslovom »Ker sem tvoj, počisti za menoj!« V oddelkih so potekali tudi pogovori z otroki, kdo ima psa in kako poskrbijo za pasje iztrebke.

Risbice so plastificirane, pritrjene na lesene količke, in otroci so jih skupaj z vzgojiteljicami zabili na problematične predele v občini.

Zapisala Tina Kovačič