SMUČARSKI TEČAJ

V času od 13. 2. do17. 2. je potekal smučarski tečaj na Rimskem vrelcu v Kotljah. Udeležilo se ga je 34 otrok starih od 4 do 6 let iz oddelkov Ivartnik, Paškvan, Dobnik in Štriker. Po zajtrku je sledilo oblačenje kombinezonov, bund ter obuvanje smučarskih čevljev. Pred odhodom iz vrtca do avtobusa, ki nas je čakal pred vrtcem so si otroci nadeli še čelade in rokavice. Vožnja z avtobusom je bila za posameznike posebno doživetje, saj so se z njim peljali prvič.

Ob prihodu na smučišče so vaditelji preverili predznanje otrok in jih glede na njihove spretnosti razdelili v skupine. Začetniki so osvajali osnove smučanja na položni klančini. Spretnejši otroci so se prve dni vozili na mali vlečnici, kasneje na veliki. S pomočjo spodbud in ustreznim načinom dela vaditeljev so bili vidni napredki otrok. Zadnji dan smučarskega tečaja so otroci svoje znanje in dosežke pokazali svojim staršem ter prejeli diplome.

Čestitke vsem!

Zapisala Dominika Ivartnik

Več fotografij si lahko ogledate v galeriji smučarski tečaj.