KULTURNI TEDEN V OKVIRU PREŠERNOVEGA DNE 13.2. – 17.2.

V okviru Prešernovega dne so v naši enoti potekale različne kulturne dejavnosti v času od 13. do 17.2.2017.

torkovo dopoldne so nam popestrili Zimski kosci, ki so iz svojih inštrumentov izvabljali poskočno in živahno glasbo, ob kateri smo skupaj zapeli in zaplesali.

k

Sredino dopoldne so otroci starejših skupin vzg. Dobnik, Satler in Klančnik izkoristili za obisk Bukvarne. Seznanili so se z delovanjem bukvarne, spoznali, da lahko knjige po simbolični ceni tam tudi kupimo, stare, ki jih ne potrebujemo, pa tja prinesemo, ter si ogledali nekaj knjig po želji.

IMG_1203

Preostala dva dneva v tednu pa sta bila namenjena ogledu knjižnice na OŠ Koroški jeklarji. Otroci so skupaj s knjižničarko obnavlajli pravila obnašanja v knjižnici in ravnanja s knjigami. Nekaj besed so namenili tudi Francetu Prešernu, njegovemu življenju in delu. v drugem delu obiska so si lahko otroci ogledali nekaj knjig po želji.

IMG_1217

DSC06336  DSC06340