JUHUHU SEPTEMBER JE TU!

Vstop v vrtec je za otroka, starše in vzgojitelje pomemben, pa tudi stresen dogodek. Ob vstopu v vrtec se otrok sreča s številnimi novimi vtisi in doživetji, za mnoge je prvič, da so za dalj časa ločeni od staršev. Prilagoditi se mora novemu ritmu življenja, novim zahtevam, skupini vrstnikov, s katerimi si deli igrače in pozornost odraslih. Vse to prinaša v otrokovo življenje velike spremembe, kako pa se bo nanje odzval, pa je odvisno od vsakega posameznika in od našega ravnanja.
Prvi dnevi so bili stresni, žalostni, prisotno je bilo veliko joka. Danes pa lahko rečemo, da je vse to za nami. Solze smo obrisali, posušili smo lička. Na obrazih pa so že prvi nasmehi. Z otroki smo ustvarili jutranji ritual, ki je vsak dan enak. Strokovne delavke pa skrbimo da njihovo pozornost pritegnejo  zanimive dejavnosti, ki jih v vrtcu prav gotovo ne manjka.

Zapisala Mihaela Hovnik