KOLESARČKI

V ponedeljek, 11. aprila 2022, so se otroci skupine vzg. Edit in Viktorije ter Polonce in Ana Marije udeležili vseslovenskega projekta Kolesarčki, pod pokroviteljstvom Občine Ravne na Koroškem.
Otroci so bili najprej deležni teoretičnega seznanjanja z osnovno kulturo v cestnem prometu, katerega namen je otroke poučiti kako se vesti kot udeleženec prometa.
Sledil je praktičen del. Le-tega so opravili na poligonu, ki je otrokom pričaral resnične razmere v cestnem prometu. Po njem so se otroci popeljali s štirikolesniki na pedala. Upoštevati so morali semafor, oznake na prometnih površinah, ter prometne znake.
Otroci so bili s tem postavljeni v vlogo voznika. S tem pa so doživeli dogodke kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu.

Po opravljeni vožnji so prejeli diplome o uspešno opravljenem izobraževalnem programu o prometu Kolesarčki.

Zapisali: Polonca Paškvan in Edit Dobnik