V HIŠI PETRA NOSA

Otroci starejših skupin (vzgojiteljic: Polenik, Štriker in Paškvan) smo v marcu bili povabljeni v Pionirsko knjižnico Leopolda Suhodolčana.

Tam sta nas pričakali knjižničarki: ga. Maja Dretnik in ga. Jana Petek, ki sta nas preko pravljice in igre popeljali v domišljijski svet knjig. Predstavili sta nam red in pravila v knjižnici, ter nas seznanili z dejavnostmi, ki jih knjižnica organizira (npr. izposoja knjig, pravljične ure…).

Za konec smo vrteli “Petrovo kolo sreče”, ter se preizkusili v reševanju ugank in “zvitih vprašanj”. Bili smo zelo uspešni, saj smo prej dobro poslušali knjižničarki.

Tik pred odhodom smo bili deležni še “sladke nagrade” in povabila, da se včlanimo v knjižnico. Vpisnico lahko starši pridobite pri vzgojiteljici vašega otroka ali kar v Pionirski knjižnici.

Bilo je lepo in obljubili smo,da bomo obiskali knjižnico še kdaj.

Knjižničarki pa nista pozabili na naše mlajše prijatelje in sta obljubili, da bosta ostale skupine enote Ajda obiskali onidve, prinesli s seboj knjige in tudi ostalim otrokom pričarali pravljično dopoldne.

Zapisala: Polonca Paškvan