SMUČARSKI TEČAJ

V času od 15.1. do 20.1  je potekal smučarski tečaj na smučišču Kotlje. Udeležilo se ga je 37 otrok starih od 4 do 6 let.

Po zajtrku so se otroci skupaj z našo pomočjo oblekli v kombinezone, si nadeli čelade in veselo počakali prihod avtobusa. Vožnja z avtobusom je bila za večino pravo doživetje in čas, kjer so se pripravili na bele strmine.

Ob prihodu na smučišče so jih prevzeli učitelji smučanja, kjer so preverili njihovo predznanje in jih razvrstili v ustrezne skupine. Začetniki so osvajali prve zavoje in »pice« na položni klančini, ter se počasi podali proti mali vlečnici. Spretnejši otroci pa so že drugi dan prešli na veliko vlečnico in osvajali strmine.

Zaradi enega deževnega jutra, se je zadnji dan prestavil na soboto, kjer so otroci svoje znanje, napredke in dosežke pokazali staršem ter prejeli diplome.

Irena Vidmar