ZAKLJUČEK PREDŠOLSKE BRALNE ZNAČKE PETRA NOSA

V ponedeljek, 29. 5. 2023, so si otroci 2. starosti in kombiniran oddelek 2- 4 leta v KC Ravne ogledali predstavo z naslovom 1, 2, 3, … lešnikov več ni! v izvedbi Gledališča Pravljičarna. Predstavo nam je omogočila Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika ob zaključku predšolske bralne značke Petra Nosa.

Veverica Orehova Mica je želela speči slastne lešnikove potičke. Kmalu ugotovi, da lešnikov ni. Le kam so izginili? Menda jih ni odnesla sraka ali miška, ki je bila pri veverici na obisku.

Otroci so bili aktivno vključeni v dogajanje, saj so pomagali peči potičke in se naučili pesmico. Ob razpletu zgodbe pa so spoznali, da ni vse tako kot je videti na prvi pogled. Da krive obsodbe in predsodki ne sodijo v prijateljstvo.

Zapisala Dominika Ivartnik