S PETJEM V POMLAD

Dne, 24. aprila 2023, se je po enoti Ajda sprehodila tetka Pomlad. S svojo prisotnostjo je otrokom in strokovnim delavkam pričarala toploto sonca, vonj po pomladnih cvetlicah, ter misel na živali, ki nam polepšajo pomladne dneve. Otroci so se s Pomladjo pogovarjali, se hecali, ter skupaj z njo tudi zapeli.

Za konec je tetka Pomlad podarila otrokom vstopnice na pomladno prireditev »Vseslovensko petje s srci«. Tako so se otroci z vzgojiteljicami ob deseti uri zbrali v »veliki« igralnici.

Skupaj smo prepevali pesmi o pomladi, ljubezni in prijateljstvu, ter plesali ob zvokih otroških pesmi. Zaključili pa smo z zabavo ob zvokih harmonike na katero je neutrudno igrala vzgojiteljica Janja.

S petjem in plesom smo se povezali v zvočno celoto, prenesli dobro energijo v univerzum in hkrati negovali slovensko kulturo.

Zapisala Polonca Paškvan