TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

“Čebelice, čebelice,
saj moje ste prijateljice!”
Z odličnim domačim medom naših malih prijateljic, čebel, smo se v okviru Tradicionalnega slovenskega zajtrka okrepčali v petek, 15. 11. 2019. Pri zajtrku so se nam v naši enoti pridružili tudi župan, dr. Tomaž Rožen, ravnateljica, ga. Mateja Hovnik, in čebelarji Čebelarskega društva Ravne na Koroškem, kasneje pa se nam je pridružil še podžupan, g. Aljaž Verhovnik.
Zajtrku je sledilo druženje z otroki in ogled dramske igre Čebeline težave v izvedbi strokovnih delavk enote Ajda, krajši kulturni program pa so pripravili tudi otroci, ki so se predstavili s pesmijo Od cveta do cveta, s katero so sodelovali pri dramski igri, prstno igro Panj in deklamacijo Čebela.
V nadaljevanju so si otroci lahko ogledali opremo in pripomočke, ki jih pri svojem delu uporabljajo čebelarji, ter prisluhnili koristnim informacijam o življenju in delu čebel. Prijetno dopoldne pa smo sklenili s Slakovo pesmijo Čebelar.