SAJENJE LIPE ZA ZELENO SLOVENIJO

V letošnjem letu se je Gozdno gospodarstvo Slovenije odločilo ozeleniti Slovenijo z medonosnimi rastlinami. V okviru tega je Čebelarski zvezi Slovenije podarilo 1000 lip z namenom, da jih čebelarji posadijo po naseljih in omogočijo čebelam nabiranje nektarja.

Čebelarskemu društvu Ravne je bilo podarjenih 5 lip, katere so se odločili posaditi po eno:

• pred Čebelarsko društvo Ravne,
  • pred Srednjo strokovno šolo Ravne,
  • v naselju Javornik,
  • pred OŠ Koroški Jeklarji ter
  • pred enoto Ajda.

Zato smo se dne, 25. 4. 2017, pred vrtcem zbrali vsi Ajdovčki, ter pričakali ga. Kordeža in ga. Kajzerja. Čebelarja sta nam pojasnila pomen čebel za naš planet, nas spomnila kako lahko naravni pojavi negativno vplivajo na življenje čebel in nas ljudi, ter nas spodbudila k razmišljanju na kakšne načine lahko mi poskrbimo za naravo v naši bližnji okolici.

Skupaj smo posadili lipo in čebelarjema obljubili, da jo bomo negovali in varovali v upanju, da čimprej zraste v mogočno drevo, katero bo nudilo zatočišče živalim; nam ljudem pa senco.

Hvaležni Čebelarskemu društvu Ravne, da je ravno nas izbralo za tako pomembno nalogo, smo čebelarjema zapeli še nekaj otroških pesmic.

Lipa zelenela je
tam v dišečem gaju,
s cvetjem me posipala,
d’jal sem, da sem v raju.
Veje rastezavala
k’ nebu je visoko,
meni pa je do srca
segala globoko.