DAN BREZ ELEKTRIKE IN POHOD Z LUČKAMI

Dne, 15. 12. 2022 smo v enoti Ajda ugasnili vse luči in dan začeli v soju sveč. Hodniki in igralnice so bile razsvetljene le s svečkami v laternah. Otroci so laterne okrasili sami in pripravili so jih v ta namen. Bilo je čarobno.  Skupaj z otroci smo spoznavali kakšen bi bil dan brez elektrike. Z manjšo porabo elektrike poskušamo ohraniti lepši svet.

15. decembra ob 16. 30 uri so v enoti Ajda zvezde zasvetile z neba. Zimsko pravljico pred vrtcem so nam pričarali Trije snežaki. Snežko in Belko sta izgubila prijatelja Olafa. V temi ga nikakor  nista našla, zato sta prosila otroke, starše in vzgojiteljice, da naj že prižgejo lučke! Vsem so se zasvetile očke, ko sta končno našla prijatelja Olafa.

S prižganimi lučkami v očeh in v roki smo se odpravili takoj za snežaki iskati novoletno jelko. Na koncu poti nas  pričaka glasba. Prevzame nas topel občutek, ko vidimo nasmejane poznane obraze, ki sproščeno klepetajo ob toplem čaju in piškotih, njihovi otroci pa se brezskrbno zabavajo s snežaki.

Zapisala Petra MIhev

Več fotografij si lahko ogledate v galeriji Pohod z lučkami.