HIŠA EKSPERIMENTOV

V petek, 24. 9. 2021, dopoldne smo oddelki Dobnik, Ivartnik in Paškvan v prostorih Štauharije na Ravnah na Koroškem v sodelovanju s Hišo eksperimentov, bili deležni predstavitve poskusov ” Jajčkologija” – kako dobimo jajce v steklenico in iz nje ne da jo stremo in “Plinologija” – kaj se zgodi s plini, če jih stiskamo, ohlajamo, segrevamo. Poskusa sta bila obogatena z interaktivnim predavanjem asistentke, ki je otroke na zanimiv način animirala in vključevala v dejavnost. Otrokom je bilo na razpolago še 20 potujočih eksperimentov, kjer so spoznavali in raziskovali pojave in zanimivosti. Na voljo so bile tudi “Optikalije”- optične iluzije in delavnice. Otroci in strokovne delavke smo bili veseli znanstvene dogodivščine z naslovom Noč ima svojo moč 2021.

Zapisala Dominika Ivartnik