TEDEN OTROKA V ENOTI AJDA

V tednu otroka, ki je potekal med 7. in 11. oktobrom, so v naši enoti potekale različne zanimive dejavnosti. Rdeča nit dogajanja pa je bila pravljica Vide Brest Prodajamo za gumbe. Otroci so se že kar na samem začetku tedna srečali z omenjeno pravljico in pomembnimi liki, ki so se v njej pojavili. Pozornost smo namenili tudi gibanju v jesensko obarvani naravi in tako smo torkovo sončno dopoldne izkoristili za izlete v bližnjo okolico, destinacijo pa prilagodili starosti in zmožnostim otrok. Dan kasneje smo na ustvarjalnih delavnicah pošteno zavihali rokave in se posvetili izdelovanju gumbov, ki so nam prišli še kako prav že naslednji dan, saj smo lahko sadna nabodala na Ujtatajevi tržnici kupili le z njimi. Pestro dogajanje tedna smo zaključili s plesno delavnico, ki se je odvijala na igrišču pred vrtcem.

Več fotografij si lahko ogledate v galeriji Teden otroka

Zapisala Zala Gabrovec